25
مارس

مراحل اجرای نیلینگ با تصویر

مراحل اجرای نیلینگ با تصویر

نیلینگ برای برقراری ثبات در دامنه ها و حفاری استفاده می شود. آنها برای پیدا کردن یک نرم افزار کارآمد در خاکهای دانه متوسط تا چگالی بالا با اصطکاک داخلی کافی، به طوری که انتقال بار خوب در طول نیلینگ امکان پذیر است، و تنها حرکات خزش جزئی در توده خاک پشتیبانی رخ می دهد. نیلینگ نصب شده به عنوان حفاری پیشرفت از بالا به پایین. سطح برش است که معمولا توسط تشک شاتکریت و میلگرد تثبیت شده است.

نیلینگ :

از آنجا که نیلینگ تنها با حرکت زمین بارگذاری می شود، یک انحراف ظاهری خاصی از بالای دیوار تثبیت باید انتظار داشت. محور نظری از دیوار در پایین از حفاری. محاسبات حداکثر نیروی کششی در توده زمین رخ می دهد در یک فاصله از دیوار برابر به 1/3 تا 1/2 از ارتفاع دیوار. وجود دارد، به موازات دیوار، رابط بین خاک ناپایدار و حفظ زمین پایدار باید فرض شود. این مکان همچنین این منطقه از بالاترین خم برای نیلینگ ها. طول لنگر ناخن خاک باید به زمین پایدار را گسترش دهد.

DSI یکی از پیشگامان در استفاده از نیلینگ برای تقویت زمین های موجود بوده است. امروز، DSI به طور گسترده ای به عنوان منبع اصلی برای سراسر جهان نیلینگ جلسه مورد نیاز عملکرد بیشتر خواستار به رسمیت شناخته شده.

مرحله 1.

بیل مکانیکی. حفاری اولیه است که به عمق که چهره از حفاری است که توانایی پشتیبانی نشده باقی می ماند برای یک دوره کوتاه از زمان، به طور معمول در دستور 24 تا 48 ساعت انجام شده است. عمق آسانسور حفاری معمولا بین 1 تا 2 متر (3 و 6 فوت) است و کمی پایین تر از ارتفاع که در آن میله نصب خواهد شد می رسد.

یه مطلب جالب دیگه ! ؟
کنترل آب در گودبرداری

مرحله 2.

سوراخ میله حفاری. خوب تست روش آکوستیک به یک طول مشخص، قطر، تمایل، و فاصله افقی از این پلت فرم کاوش های باستان شناسی حفر شده است.

مرحله 3.

نصب و راه اندازی نیلینگ و بند کشی. میله در سوراخ قبل از حفر قرار داده است. میله ها اغلب جامد، اگر چه میله های فولادی توخالی را می توان همچنین استفاده می شود. سنترلایزر در اطراف میله قبل از درج قرار داده شده برای کمک به حفظ تراز در سوراخ و اجازه می دهد کافی پوشش ملات محافظ روی نوار میله. لوله دوغاب (های tremie) نیز در دستگاه نظارت بر شرایط در این زمان وارد می شود. دستگاه نظارت بر شرایط است و سپس با ملات سیمان از طریق لوله tremie پر شده است. قبل از مرحله 4 (قرار دادن روبرو)، نوار زهکشی geocomposite در صورت حفاری بین هر مجموعه ای از میله مجاور نصب حدود نیمه راه. نوار زهکشی سپس به آسانسور دیوار بعدی نعوظ.

گام 4.

ساخت و ساز موقت شاتکریت روبرو. یک سیستم برای نما موقت است پس از آن ساخته شده برای حمایت از بخش باز قطع خاک قبل از آسانسور بعدی از خاک حفر شده است. تقویت معمولا از سیم جوش مش (WWM) است، که در حدود وسط ضخامت روبرو قرار داده تشکیل شده است. زیر زمان پخت مناسب برای نما موقت، یک بشقاب بلبرینگ فولاد بر سر میله بیرون زده از دستگاه نظارت بر شرایط قرار داده است. نوار است و سپس به آرامی به اولین لایه از شاتکریت تازه فشرده شده است. مهره سحر و جادو و واشر پس از آن نصب شده را به امن سر میله در برابر صفحه بلبرینگ.

یه مطلب جالب دیگه ! ؟
تجهیزات نیلینگ چیست ؟

مرحله 5.

ساخت و ساز سطوح بعدی. مراحل 1 تا 4 را برای آسانسور حفاری باقی مانده تکرار می شود. در هر آسانسور حفاری، نوار زهکشی عمودی رو به پایین به آسانسور بعدی نعوظ است. یک صفحه جدید از WWM است و سپس با هم تداخل دارند حداقل یک سلول مش کامل قرار داده است. شاتکریت موقت با یک مفصل سرد با آسانسور شاتکریت قبلی را ادامه داد. در پایین حفاری، نوار زهکشی به تخلیه جمع آوری پا گره خورده است.

مرحله 6.

ساخت نهایی، رو دائم. پس از پایین از حفاری رسیده است و میله نصب شده و بار مورد آزمون قرار، یک نما نهایی ممکن است ساخته شود. نما نهایی ممکن است از بازیگران در محل (CIP) شامل بتون مسلح، شاتکریت، و یا پیش ساخته پانل تقویت شده است.

تغییرات از مراحل بالا توصیف ممکن است لازم باشد به جای وظایف آماده سازی اضافی و یا فعالیت های تکمیلی برای شرایط خاص پروژه.

نیلینگ
نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ

نیلینگ